7 senedir geleneksel olarak yaptığımız Sharm El Sheikh-Kızıldeniz Dalış Etkinliğini yine sizlerin yoğun istek ve talebinizle tekrar bu sene Mısır dayız. ????
Dünyadan en fazla dalıcı çeken bölge olan Kızıldeniz supriz noktaları ve rengarenk canlıları ile tüm dünyadaki canlıların ilgisini çekmektedir.
Ulaşım kolaylığı, renkli su altı dünyası nedeniyle bütün dünyanın en beğenilen dalış noktalarından birisidir Kızıldeniz.

Kızıldeniz isminin orjinini belirlemek kolay bir iş değil, Yunanlı Tarihçi Heredotun eserlerinde adı “Erythraean Sea” olarak geçmekte olup, Kral Erythros’u işaret ettiği düşünülmektedir. Erythros eski Yunancada kırmızı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Yunanlıların güney ve güneşi kırmızı olarak tasfir etmeleri de, pozisyon itibariyle Kızıldenizin bu şekilde adlandırılmasına yol açmış olabilir.

Kızıldeniz ismi ile ilgili diğer teorilerden bir diğeri ise belirli koşullarda ve sınırlı bir bölgede olmak kaydıyla, suyun kırmızımsı bir renk almasına yol açan bir alg patlamasından kaynaklandığı yönündedir.

Kızıldeniz ismi ile bir başka bir teori ise demir minareli yoğun kayaların deniz suyuna olan kırmızımsı renk etkisidir.

Kızıldeniz ile ilgili bir kısım sayısal bilgiler aşağıdadır.

Yüzölçüm 438.000 km2
Ortalama Derinlik 2.000 m
En Derin Nokta 2.850 m