Dalış sporunu yapmak için çok iyi bir yüzücü olmam gerekiyor mu?

Hayır. Yüzme biliyor olmanız ve kendinizi suda rahat hissetmeniz yeterli.

Dalış kursu sınıflarınız kaç kişiliktir?

Sınıflarımız maksimum 8 kişiliktir.

Kursa başlamanın yaşı kaçtır?

En az 14 yaşında olmak gerekmektedir. Sağlık koşulları izin verdiği sürece üst sınır 65 dir. Dalışa başlayabilmek için her hangi bir ön şart gerekiyor mu? En az 14 yaşında olan ve dalışa engel sağlık sorunu olmayan herkes dalış sporuna başlayabilir

Sertifikalı dalıcı olmak ne kadar zaman alır?

Kurslar performans bazlı olduğu için süre tümüyle kursa katılan kişiye bağlıdır. Performans bazlı olması siz öğrendikçe ve becerilerinizi sergiledikçe kursun ilerlemesidir. Genel olarak, çoğu katılımcı kursu 2 veya 3 haftada bitirmektedir.

Dalış sporunu öğrenmek zor mudur?

Aslında bu sporu öğrenmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Başlangıç kursları akademik bilgi, havuz çalışmaları ve deniz dalışları olarak 3′e ayrılmıştır. Kurs performans bazlı olup siz öğrendikçe ve becerilerinizi geliştirdikçe ilerleme esasına dayanmaktadır.

Dalışa ne zaman başlayabilirim?

Dalış sporuna hemen bugün başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Mersin Dalış Merkezi’ne başvurmaktır. Başvurunuzu sitemizden de yapabilirsiniz. Kurslar sizin boş zamanlarına göre ayarlanmaktadır.

Sualtında olmak nasıl bir duygudur?

Sualtında olmak, özgür olma duygusudur. Suyun içinde uçma hissini yaşamaktır. Yerçekimsiz benzeri ortamda bulunmak ve 3 düzlemde hareket edebilmektir. Sualtında olmak, gezegenimizin sessiz dünyasını keşfetmektir.

Tüplü Dalışa Nasıl Başlanır?

En son ne zaman hayal kurdunuz? Peki, en son ne zaman kurduğunuz bir hayali gerçekleştirmek için çaba sarf ettiniz? Sualtının sessiz dünyası size sadece bir adım uzaklıkta. Huzur, macera, eğlence ve keyfi bir arada bulmak isterseniz size sualtının mükemmel dünyasını sunuyoruz. İstediğiniz zaman başlayacağınız tüplü dalış kursu ile bu dünyaya girebilirsiniz. Tüm dünyada kabul gören SSI,PADI ve CMAS kursları ile sizde bu sessiz dünyanın güzellikleri ile tanışabilirsiniz.

Dalışa başlamak için ne tür malzemelere ihtiyacım var?

Dalışa başlamak için ilk etapta sadece mayonuzu alıp gelebilirsiniz. Tecrübe kazandıktan sonra ve çeşitli markaları denedikten sonra size uygun olan malzemeleri satın alabilirsiniz.Malzeme temini hakkında merkezimizden bildi alabilirsiniz.